Baltā nakts tējnīcā

Baltanakts2017mazsJau otro gadu pēc kārtas tējnīcā norisināsies pasākums kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros.

Bezmaksas pasākumā „Virs-Zemes” caur mūziku, instalāciju, improvizāciju un lekcijām tiks pētīta cilvēka un mūsu mājvietas – planētas Zeme – savstarpējā mijiedarbība. Virs Zemes varam radīt visu, ko spējam iztēloties, un to var baudīt mākslas priekšnesumu kopumā, kas veicinās lielāku atbildību par to, ko darām un radām.

PROGRAMMA:

IEKŠTELPĀS

20.00 – 21.00: Māra Krievāna vieslekcija par izpētes braucienu uz Grenlandi
22.00 – 02.00: Gaismas instalāciju izstāde
22.00 – 23.00: Tējas ceremonija
00.00 – 01.00: Tējas ceremonija

UZ TERASES UN IEKŠPAGALMĀ

21.00 – 22.50: Dzejas performance
23.00 – 02.00: Mākslinieku un mūziķu apvienības Plūsma koncerts

POLIGRĀFIJAS GRUPAS “MŪKUSALA” IEKŠTELPĀS

21.00 Nakts ekskursija
22.00 Nakts ekskursija
23.00 Nakts ekskursija
00.00 Nakts ekskursija

Arvien biežāk pieminētas un skandalozas kļūst tēmas, kas saistītas ar vidi un tās saglabāšanu. Esam radījuši sev dažādus ierobežojumus un kārtību, pēc kādas vadīties, lai nākamās paaudzes spētu tikpat kvalitatīvi baudīt planētu Zeme, kā to esam darījuši un darām mēs.

Programmu veido apvienības Plūsma sajūtu performance un darbnīca, kurā būs iespēja gleznot ar katra paša gatavotām krāsām no dabas materiāliem. Tējnīcā būs iespēja iepazīties un nobaudīt pasaules tējas īpašā, pasākumam izstrādātā tējas ceremonijā. Nakts ekskursijā „Poligrāfijas grupas Mūkusala” apmeklētāji varēs ieraudzīt, kā viens no Latvijas lielākajiem dabas resursiem tiek izmantots drukāto mediju ražošanā. Savukārt dzejnieku performance radīs mijiedarbību starp tekstu un mūziku, ideju un tās ietvaru. Paralēli programmai norises vietā būs skatāma Armanda Vecvanaga gaismas objektu izstāde. Vieslektors, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Māris Krievāns dalīsies stāstos par izpētes braucienu uz Grenlandi, kā arī sniegs dziļāku izpratni par vietu, kur dzīvojam.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Organizē: biedrība „Tējas teātris”

Projektu atbalsta: Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Comments are closed.